İSKİLİP BELEDİYESİ
Haberler

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Coşkuyla Kutladık

     29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları ilçemizde, coşkuyla kutlandı.

     29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni; İlçe Kaymakamı Muharrem Eligül, Garnizon Komutanı Personel Üstçavuş Cem Sever, Belediye Başkanımız Ali Sülük’ün halkı selamlaması ile başladı.

    Saygı duruşu töreni ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından tören İlçe Kaymakamı Muharrem Eligül ’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenine; Kaymakam Muharrem Eligül, Garnizon Komutanı Personel Üstçavuş Cem Sever, Belediye Başkanımız Ali Sülük, Cumhuriyet Başsavcısı Esra Hilal Aylan, Jandarma Karakol Komutanı Teğmen Hakan Güven, Emniyet Müdürü Erol Karasu, Daire Amirleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Sivil Toplu Kuruluşu Temsilcileri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

     Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini ifade eden şiirlerin okunmasından sonra; şiir, resim ve kompozisyon dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Muharrem Eligül,  Garnizon Komutanı Personel Üstçavuş Cem Sever, Belediye Başkanımız Ali Sülük ve protokol üyeleri tarafından verildi.

     Kutlama Töreni sonrasında açıklamada bulunan Belediye Başkanımız, “Bizlere Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği, Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutladık. Cumhuriyet Bayramını, gelecek nesillerinde kutlayabilmesi için, Cumhuriyetimizin yegâne temsilcileri olmaya ve Atamızın izinde yürümeye devam edeceğiz. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.  

    Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tören birliklerinin geçit töreni ile sona erdi.