İSKİLİP BELEDİYESİ
Haberler

BAŞKANIMIZ JANDARMA TEŞKİLATI’NIN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

    Belediye Başkanımız Ali Sülük, Jandarma Teşkilatı’nın 182’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
 
     Jandarma Teşkilatı’nın, başarılı çalışmalarını 182 yıldır devam ettiren köklü bir kuruluş olduğunu ifade eden Başkanımız; “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin önemli bir parçası olarak, devletimizin bekası, milletimizin refahı için toplumun huzur ve güvenliğini sağlayan Jandarma Genel Komutanlığı’nın ulaştığı başarılar her türlü takdirin üzerindedir” dedi.
 
     Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Jandarma; her zaman yurt, ulus ve cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı tevazu, fedakârlık ve feragat örneği bir kanun ordusudur” sözüne atıfta bulunan Başkanımız yaptığı açıklamada; “Bugün bu topraklarda hür ve bağımsız yaşayabiliyorsak bunu tüm güvenlik güçlerimize borçluyuz. Büyük bir vazife aşkı ve sorumluluk anlayışı içinde görev yapan Jandarma Teşkilatımızın değerli mensuplarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar temenni ediyorum. Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünde başta Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğrunda hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.