BAŞKAN ALİ SÜLÜK MAHALLE MUHTARLARINI DİNLEDİ

              Belediye başkanı Ali Sülük muhtarlarla yemekli istişare toplantısı düzenledi.

     Atatürk Orman Çiftliğinde düzenlenen yemekli toplantıda başkan Ali Sülük muhtarları dinledi. Tüm muhtarların hazır bulunduğu istişare toplantısına Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Suakıtıcı, Belediye Meclis Üyeleri, ve İskilip Belediyesinde görev yapan birim amirleri katıldı. Karşılıklı istişare havasında geçen toplantıda, Mahalle muhtarları tek tek söz alarak dilek ve taleplerini belediye yetkililerine ilettiler. Başkan Ali Sülük muhtarların istek ve taleplerini dinleyerek, ilgili birim amirlerine not aldırdı. Mahallelerin isteklerini belediye imkanları yettiği sürece yerine getireceklerini söyleyen Başkan Ali Sülük, Muhtarların taleplerinin takipçisi olacağını bildirdi. Muhtarlarla istişare toplantısının sürekli yapacakları söyleyen Başkan Ali Sülük, Belediyeyi vatandaşla birlikte yöneteceklerini deklare etti.

                   Başkan Ali Sülük, 5 aylık dönemdeki icraatları anlattı

  İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük yeni dönemdeki yapılan icraatları anlattı. Başkan Ali Sülük, İskilip Belediyesinin sırtında mali olarak çok büyük bir yük olan, özelleştirme yolu ile özel firmalar tarafından yürütülen çöp toplama işini belediye bünyesine alarak İskilip Belediyesini mali olarak, büyük bir yükten kurtardıklarını anlattı.

                                         Doğalgazı sürekli takip ediyoruz.

  Belediye Başkanı Ali Sülük Doğalgaz yetkilileri ile sürekli diyalog içerisinde olduklarını, gaz gitmeyen sokaklar ve en ücra evlere dahi doğalgaz gitmesi için firma yetkilileri ile her gün görüştüklerini mahalle muhtarlarına iletti.

                                           Oka projelerinin takipçisiyiz.

  İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, Orta Karadeniz Kalkınma ajansının projelerinden yararlanmak istediklerini, bu bağlamda OKA’nın güdümlü projelerinden İskilip’i faydalandırmak için sürekli çalışma içerisinde olduklarını anlattı.

                                        Akaryakıttan 10 bin Tl gelir elde ettik.

  Başkan Ali Sülük kendi dönemi ile birlikte akaryakıt giderlerini azalttıklarını, mazot fiyatlarının geçmişe oranla daha yüksek olmasına rağmen her ay 10 bin Tl gelir elde ettiklerini, belediye menfaatleri doğrultusunda alınan kağıt giderinin dahi düşürülerek tasarruf edildiğini söyledi.

                       Aylık 25.528 tl’ye kiralanan kepçeyi 4000 tl’ye kiraladık

Belediye Başkanı Ali Sülük geçmiş dönemde aylık 25.528 tl ye kiralanan aynı kepçeyi akaryakıt fiyatlarının önceki döneme göre artmasına rağmen ay da 4000 tl ye kiraladıklarını Belediye de  israfı önleyerek, mali olarak çok yüksek kazanç elde ettiklerini belirtti.

                           Yüksekokul’un bitirilmesi için Rektörü ziyaret ettik.

   Başkan Ali Sülük İskilip Meslek Yüksek Okulunun tez zamanda bitirilmesi için Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk ile görüştüğünü, okulun bitirebilmesi için hayırseverlere de iş düştüğünü muhtarlara bildirdi.

                                  Muhtarlar Başkan’a teşekkür etti.

  Mahalle Muhtarları söz alarak istek ve taleplerini ilettiği toplantıda Belediye Başkanı Ali Sülük tüm muhtarları ayrı ayrı dinledi. Toplantının sonun da Mahalle Muhtarları düzenlenen organizasyondan  ve sorunların dinlenmesinden dolayı Belediye Başkanı  Ali Sülük’e teşekkür etti.

Paylaş