Yol Projelerimiz

İskilip’in yol hasreti bitiyor
yollar tamamlanıyor

İskilip Çorum Yolu
Belediyemiz tarafından 3 aşamalı bir projenin belirlenmesiyle çalışmalarına başlanan İskilip Çorum yolu 2017 Ocak ayı itibarıyla başlanmış, 2. Aşamasına 2017 Haziran ayında geçilmiş ve son aşamasına da geçtiğimiz Ekim ayında yapım ihalesi de gerçekleştirilmiştir. 2018 yılı içerisinde yapımına başlanacak olan İskilip Çorum yolu çalışmaları hızlandırılarak en yakın tarihte halkımızın kullanımıma açılacaktır.

 

 

İskilip Çankırı Yolu

Belediyemizin girişimleri ile 2015 Ağustos ayında başlanan proje, 90 km uzunluğunda bölünmüş yol bulunan ve çalışma içeriğinde 4 adet köprü barındıran projenin 92 milyonluk yatırım ile şehirlerarası ulaşım uzaklığını kısaltmak, bölge ekonomisini canlandırmak ve şehirlerarası ulaşımı kolaylaştırmak hedeflenmektedir. Projenin çoğunluğu tamamlanmış olup geriye kalan yol çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. İskilip Çankırı yolu 2018 yılı içinde hizmete açılacaktır.

 

 

 

 

İskilip – Tosya yolu

Şehiriçi geçişi 2014 yılı sonunda tamamlanan İskilip Tosya yolu çalışmaları devam ediyor.
Sıkıntılı süreçlere tanıklık eden İskilip Tosya Yolu yenilenen projesi ile olumsuz kış şartlarının da engelleneceği yepyeni bir proje ile Belediyemiz çalışmalarıyla artık hayat buluyor.
2019 yılında yatırımlar programına girmesi kesinleşen Tosya Yolu ile kışın olumsuz hava koşullarına yönelik önlemlerin yer aldığı, karla mücadele olmayan ve tünelli geçitli yepyeni bir proje ile çok yakında halkımızın hizmetine açılacaktır.