Kent Estetiği

Kent estetiğini
adım adım tamamlıyoruz

Çevre Yolu Kenarlıkları ve Rıhtım

Belediyemiz programında bulunan Gülderesi’ne rıhtım ve iyileştirme çalışmaları çerçevesinde dere yatağı temizletildi, derinleştirildi ve genişletildi. Yıkılan duvarlar yeniden örüldü ve duvarlarda tekrar çökme olmaması için betonla güçlendirme çalışmaları yapıldı. Kısa sürede tamamlanan çalışma sonrasında hem güvenlik hem de estetik açıdan önem taşıyan tel örgü ile korkuluk yapıldı. Genel olarak tamamlanan yolun eksikliklerinin sene içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.
Aynı uygulama Meydan Çayı kenarında da gerçekleştirilmiş olup, 2018 yılı içinde Akçay kenarına da estetik korkuluklar yapılacaktır.

 

 

Ziyaretçisi eksilmesin diye
şehitlik abidesi çevresini yeniledik

2012’de atıl durumda ziyeretçilerini bekleyen Şehitlik Abidesi onarılmış ve İskilip’e yakışır tamamlamalar da yapılmıştı.

Belediyemiz döneminde ise yapılan onarım çalışmalarına ek olarak yeşil alan, ağaçlandırma ve park çalışmaları ile tamamlandı. İskilip Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından çeşitli süs bitkileri ile ağaç dikimi yapılırken aynı zamanda Şehitlik çevresindeki parke ve bordürleri yenilendi.

 

 

Daha hızlı hizmet için
yeni araçlar kazandırdık

Belediyemiz döneminde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 1 adet asfalt süpürme, 1 adet vidanjör ve 1 adet damperli kamyon hibe alınmıştır. Ayrıca, hizmet kalitesini arttırmak için 1 adet asfalt silindiri, 1 adet itfaiye aracı ve 1 adet damperli kamyon satın alınmıştır.

 

 

 

Halkımız için
Atatürk Orman Çiftliği piknik ve mesire alanını halkımızın kullanımına açtık

İskilip’in en büyük eksiklerinden biri de sosyal yaşam alanları idi. Havası, suyu ve tarihi güzellikleriyle Turizm İlçesi olma yolundaki çalışmalara ahenk katan AOÇ Projesi ile gerek İskilip halkı gerek çevre il ve ilçelerden gelen ziyaretçiler keyifle vakit geçirebileceği bir mesire alanına kavuştu. Piknik alanından, çocuk parkına, bisiklet parkuru, yürüyüş yolları ile desteklenen projenin farklı kollardan geliştirilmesi belediyemiz tarafından devam ettirilmektedir.