Her Mahalleye Çocuk Parkı

Çocuklarımıza verdiğimiz sözü tuttuyoruz
her mahalleye 2 çocuk parkı kazandırıyoruz

Belediyemiz, göreve başlamadan öce çocuklarımıza verdiği sözleri de yerine getirerek çocuk parkı olmayan noktalara park çalışmalarını başlattı ve mevcut ve yoğun kullanılan parkları da bakıma aldı.

Mevcut çocuk parkı alanlarımızın kauçuk zemin kaplamaları, çevre tel onarımları tamamlandı, yeşil alanların sulanması, çim biçimi, ağaçların budanması, parkların temizlik, tamir, bakım ve boyanması çalışmaları belediyemiz personelleri tarafından yürütüldü. 20 Adet Çocuk Parkı kazandırdık. Her mahalleye 2 Çocuk Parkı sözümüzü yerine getiriyoruz. Çocuk parklarıyla vatandaşların büyük bir ihtiyacını karşılanmasının yanı sıra ailelerin ve hanımların rahatlıkla dinlenebilecekleri 30 adet kamelya yapımı da gerçekleştirildi. İhtiyaca göre bu sayı yeşil alanlarda kullanılmak üzere çoğaltılacaktır. Ayrıca günümüzde obezitenin artması ve insanların hareket alanlarının azalması nedeniyle birçok sağlık sorunuyla karşılaşmaktayız. Belediyemiz sağlıklı yaşama destek vermek için oyun parklarının yanına çeşitli spor aletlerinin bulunduğu bir alan inşa ederek vatandaşların bu alandan yararlanması sağlanmaktadır.

      

Çocuklarımızın güvenliği için sokak hayvanları projesini başlattık
kısırlaştır, aşıla, yaşat

Sokak hayvanlarımızın bakımlarıda periyodik olarak “Kısırlaştır, aşıla, yaşat” projesi kapsamnda çocuklarımızında güvenliği göz önünde bulundurularak dengeli bir yaşam alanı sağlanmaktadır.