Türk Mutfağı Haftası

Belediye Başkanımız Ali Sülük ‘Cumhurbaşkanlığımız himayesinde, ilçemize ait yöresel yemeklerimizin tanıtıldığı Türk Mutfağı Haftasını Kutladık.
 
İlçemizde ilk kez düzenlenen Türk Mutfağı haftası kapsamında yöresel yemeklerimiz; İskilip Tarhanası, İskilip Su Kabağı Yemeği, İskilip Yırtma Yemeği, İskilip Gül Baklavası, İskilip Dolması ve İskilip Turşusunun sunum ve tanıtımını yaptık.
 
Etkinlik kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürü Sümeyra Bektaş’ın davetleriyle yemeklerimizi ülkemiz genelinde tanıtımını yapacak İnfluencer Ayşegül Binici ve Hürriyet Gazetesi Gezi Yazarı Yaprak Gürdal ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ekibine teşekkür ederim.
Çatalkara Restoranımızda düzenlediğimiz etkinliğe teşrif eden; Çorum Milletvekillerimiz Vahit Kayrıcı, Oğuzhan Kaya, Kaymakamımız Yunus Emre Vural, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, İl Ocak Başkanı Orhan Tosik, İlçe Başkanım Ali Alıcı, İl Genel Meclis Üyemiz Doğan Uçar, Meclis Üyelerim Hatun Çam, Fatma Selvi, Murat Kiraz, Kurum Amirleri, ilçe teşkilatımıza ve değerli basın mensubu arkadaşlara teşekkür ederim. Organizasyonda emeği geçen herkese ve personelime çok teşekkür ederim.’ dedi. 
 
Paylaş