Afet İstişare Toplantısı Düzenlendi

AFAD Koordinasyonluğunda; Öğretmenevi Toplantı salonunda İskilip Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Mehmet Gürbüz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İsmail Tığlı, Daire Amirlerimiz, STK’lar, Mahalle/Köy Muhtarlarımız, vatandaşlar ile birlikte afet bölgelerinde görevlendirmek isteyen gönüllüler, İhtiyaç malzemelerinin temini hakkında bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenledi.

Toplantı esnasında Belediye Başkanımız Ali SÜLÜK; “Öncelikle Osmaniye Valiliği’ne görevlendirilen Kaymakamımız Yunus Emre Vural’a yeni görevinde başarılar dileyerek, İskilipliler olarak her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini isterim.
AFAD Koordinasyonluğunda; Öğretmenevi Toplantı salonunda Kaymakamlığımız Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Mehmet Gürbüz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İsmail Tığlı, Daire Amirlerimiz, STK’lar, Mahalle/Köy Muhtarlarımız, vatandaşlarımız ile birlikte afet bölgelerinde görevlendirmek isteyen gönüllüler, İhtiyaç malzemelerinin temini hakkında bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenledik. Belediyemiz olarak afet bölgelerinde görevlendirilmek üzere 12 adet personel gönderdik.

Ayrıca bu sabah itibariyle hasar tespit çalışmalarına katılmak üzere 3 adet teknik personelimizde yola çıktılar. Yardım kampanyamız devam ediyor. Vatandaşlarımız ihtiyaç malzemelerini İtfaiye Müdürlüğümüze ulaştırıyorlar. Bugün yardım malzemelerimiz AFAD tarafından belirtilen noktalara ulaştırılmak üzere yola çıkacak. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bu arada toplantı sonrası maaşlarının bir kısmını depremzedeler için bağışlayan muhtarlarımıza ayrıca teşekkür ederim.” dedi.

Paylaş