İSKİLİP BELEDİYESİ
Haberler

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜNÜ ANDIK

     FETÖ Terör Örgütünün darbe girişiminin sene-i devriyesinde15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri yaptığımız etkinliklerle sona erdi.

     Belediyemizin Ulu Cami yanında bulunan Park Alanında organize ettiği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri, yaptığımız etkinliklerle sona erdi. Vatanımızı savunmasında şehit düşen Şühedalarımız için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri; vatanımızı hain Fetö Terör Örgütüne karşı savunan Kahraman Milletimizin 15 Temmuz da yazdığı destanın Slâyt Gösterimi ve protokol konuşmalarıyla devam etti. Protokol konuşmalarından sonra İlçe Müftülüğümüzün İlahi Korosunun Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve İlahi dinletisi ile devam etti. Etkinlikler, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halka hitabı ile sona erdi.

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK, ASLA UNUTMAYACAĞIZ!

     Belediye Başkanımız yaptığı açıklamada, “ Sayın Kaymakamım, değerli protokol ve Muhterem hemşerilerim; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle hazırlanan anma programına hoş geldiniz.

   Değerli Hemşerilerim; 15 Temmuz 2016’da ülkemiz; milletimize ve demokrasimize alçakça kast eden hain darbe girişimine maruz kalmıştır. Türkiye’nin bağımsızlığını, kalkınmasını, hak ve adaletin sesi olmasını hazmedemeyen karanlık bir yapı ve onu teşvik eden işbirlikçileri; Türkiye Büyük Millet Meclisini, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Polisimizi ve Stratejik Kurumlarımızı hedef alarak devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalışmışlardır. Türk Silahlı Kuvvetleri içinde örgütlenen FETÖ Terör Örgütü üyesi bir grup cuntacı asker; milleti ve milli iradeyi hiçe sayarak devleti, hükümeti Gazi Meclisimizi ele geçirmeyi amaçlamıştır. Ancak bu hain darbe teşebbüsü, Cumhurbaşkanımızın çağrısı ve Bilge liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin, ‘ Hükümetimizin ve devletimizin yanındayız’ açıklaması üzerine Tarihi nice kahramanlık ve destanlarla dolu olan büyük Türk Milleti tarafından yeni bir destan daha yazılarak engellendi.

    Aziz milletimizin tarih boyunca hiçbir haine teslim etmediği iradesini esir almayı ve insanımızı kendi şer emellerine boyun eğdirmeyi planlayan bu alçaklar korkusuzca meydanlara çıkan vatandaşlarımıza, silah doğrultarak acımasızca saldırmışlardır. Kendi menfaatleri için başkalarının maşası olmayı marifet bilen FETÖ terör örgütü ve onun işbirlikçileri, karşılarına ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplamamışlardır. 15 Temmuz Darbe girişiminin yaşandığı o karanlık gecede; Çanakkale ruhu, Kurtuluş Savaşı ruhu bir kez daha tezahür etti. Milletimiz; açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere ve gözlerinin önünde şehit edilen vatandaşlarımıza rağmen; meydanı darbecilere bırakmayarak ülkesine ve milli iradeye kararlı bir şekilde sahip çıktı ve bu hain darbe teşebbüsü bertaraf etti.

    Gözünü bile kırpmadan ülkesi için canını feda eden, darbe teşebbüsünün seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir’i ve diğer demokrasi şehitlerimizi unutmadık. Asla unutmayacağız! Ülkemizin birliği ve devletimizin bekası için canlarını feda ederek şahadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi, bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Acısını hâlâ yüreğimizde hissettiğimiz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin ve hemşerilerimin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.