İSKİLİP BELEDİYESİ
Haberler

BAŞKANIMIZIN, 15 TEMMUZ MESAJI

      Belediye Başkanımız Ali Sülük 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı.

     Başkanımız anma mesajında, “ 15 Temmuz 2016’da ülkemiz; milletimize ve demokrasimize alçakça kast eden hain darbe girişimine maruz kalmıştır. Türkiye’nin bağımsızlığını, kalkınmasını, hak ve adaletin sesi olmasını hazmedemeyen karanlık bir yapı ve onu teşvik eden işbirlikçileri; Türkiye Büyük Millet Meclisini, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Polisimizi ve Stratejik Kurumlarımızı hedef alarak devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalışmışlardır. Türk Silahlı Kuvvetleri içinde örgütlenen FETÖ Terör Örgütü üyesi bir grup cuntacı asker; milleti ve milli iradeyi hiçe sayarak devleti ve hükümeti ele geçirmeyi amaçlamıştır. Ancak bu hain darbe teşebbüsü, Bilge liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin, ‘ Hükümetimizin ve devletimizin yanındayız’ açıklaması ve Tarihi nice kahramanlık ve destanlarla dolu olan büyük Türk Milleti tarafından yeni bir destan daha yazılarak engellendi.

     Aziz milletimizin tarih boyunca hiçbir haine teslim etmediği iradesini esir almayı ve insanımızı kendi şer emellerine boyun eğdirmeyi planlayan bu zalimler; Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in çağrısıyla korkusuzca meydanlara çıkan vatandaşlarımıza, silah doğrultarak acımasızca saldırmışlardır. Kendi menfaatleri için başkalarının maşası olmayı marifet bilen FETÖ terör örgütü ve onun işbirlikçileri, karşılarına ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplamamışlardır. 15 Temmuz Darbe girişiminin yaşandığı o karanlık gecede; Çanakkale ruhu, Kurtuluş Savaşı ruhu bir kez daha tezahür etti. Milletimiz; açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere ve gözlerinin önünde şehit edilen vatandaşlarımıza rağmen; meydanı darbecilere bırakmayarak ülkesine ve milli iradeye kararlı bir şekilde sahip çıktı ve bu hain darbe teşebbüsü bertaraf etti.

     Gözünü bile kırpmadan ülkesi için canını feda eden, darbe teşebbüsünün seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir’i ve diğer demokrasi şehitlerimizi unutmadık. Asla unutmayacağız! Ülkemizin birliği ve devletimizin bekası için canlarını feda ederek şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi, bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Acısını hâlâ yüreğimizde hissettiğimiz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin ve hemşerilerimin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.