İSKİLİP BELEDİYESİ
Haberler

BAŞKANIMIZ, BAŞBAĞLAR KATLİAMINDA ŞEHADETE YÜRÜYENLERİ ANDI

     Başkanımız Ali Sülük, Başbağlar katliamının sene-i devriyesi nedeniyle katliamda vefat edenleri andı.
 
    Başkanımız yaptığı açıklamada, “Bundan 28 yıl önce Kemaliye İlçemize bağlı Başbağlar Köyünde gerçekleştirilen menfur katliamın acısını halen yüreklerimizde taşıyoruz. Bu olay tarihe kara bir sayfa, kara bir gün olarak geçmiştir. Bölücü terör örgütü, 33 masum vatandaşımızın canına kıyarak, terörün en aşağılık yüzünü Başbağlar’da sergilemişlerdir.
 
    Türk Milleti çok büyüktür ve büyük milletimiz, vatanın bağrına gömdüğü şehitlerden aldığı manevi güçle, hainlerin karşısında daha dik ve daha güçlü ayakta durmaktadır. Biz memleketimizin her karışının bedelini canımızla ödemişiz. Ama unutmasınlar ki şu anda bu topraklarda yaşayan insanlar içerisinde, tarih boyunca verdiğimiz şehitlerimizin sayısı kadar, can vermeye hazır vatan evlatları barınmaktadır. Biz bir ölürsek bin diriliriz. Biz toprağa verdiklerimizin arkasından ağlamadan, onların şahadet mertebesinden emin olduğumuzu bilerek dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz. Ama bu katliamın failleri ve bu faillerin hizmet ettikleri ideoloji, elbet bir gün yok olacak. Dünya bu insanları lanetle anmaktadır ve anacaktır.
 
     Son zamanlarda bütün yurt sathında tesis edilen sulh ortamını, sükûn ortamını bozmak için var güçleri ile çalışanlar, asimetrik mücadeleler geliştirenler de, aynı maksada, aynı akla, aynı hedefe hizmet ettikleri için, bizim gözümüzde bu memleketin masum insanlarına kurşun sıkanlar ile birdirler. Bütün bunların akabinde son olarak menfur hadisenin mağdurlarına sabır, kaybettiğimiz canlara ise Cenab-ı Hak’tan rahmet temenni ediyorum. Cenabı Hak, bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.