ENES KAVLU, TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

    Belediye İskilip Spor Kulübü Güreş Takımı Sporcumuz Enes Kavlu, Antalya da düzenlenen turnuvada Türkiye Şampiyonu oldu.
 
    Antalya Kemerde düzenlenen U -11 – 12 – 13 yaş Minikler Türkiye Şampiyonasında, Belediye İskilip Spor Kulübü Güreş Takımı Sporcumuz Enes Kavlu, Beşiktaş Jimnastik Spor Kulübü Sporcusu C. Yiğit Purcu’yu tuşla yenerek 2. defa Türkiye Şampiyonu oldu.
 

YILDIZ YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ

 
     Başkanımız yaptığı açıklama da, “ Yiğidin harman olduğu ve ata sporumuz güreşin merkezi konumunda olan ilçemizde, yıldız yetiştirmeye devam ediyoruz. Güreş Takımımızla, hem Türkiye de hem de Avrupa da başarılar elde etmeye, ilçemizin adını duyurmaya ve en önemlisi bayrağımızı dalgalandırmaya devam ediyoruz. Bizlere bu haklı gururu yaşattıkları için, Belediye İskilip Spor Kulübü Sporcularıma gönülden teşekkür ediyorum” dedi.
 

ŞAMPİYONLUĞUN KUTLU OLSUN YİĞİDİM

 
     Belediye İskilip Spor Kulübü Güreş Takımı ve Milli Takımı Antrenörümüz Âdem Uysal yaptığı açıklamada, “ İzlediğimiz yeteneğin peşine düşerek keşfettiğimiz sporcularımızı Başkanımız Ali Sülük Bey’in destekleriyle yetiştirerek bugünlere gelmesini sağladık. Bu Sporcularımızın başarılarında ilçemizin mayasında ve öz kültüründe var olan milli ruhu uyandırdık. Gençlerimiz ata sporu olan güreş ile ilçemizin adını tüm dünyada duyurmaya, güreş severlerin de sayesinde devam edecekler. Şampiyonluğun kutlu olsun Yiğidim” dedi.
 
Paylaş