İSKİLİP BELEDİYESİ
DUYURUHaberler

BAŞKANIMIZ POLİS HAFTASINI KUTLADI

Belediye Başkanımız Ali Sülük, Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Kuruluş Yıl Dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkanımız kutlama mesajında, “ Vatan toprağının her bir köşesinde; huzur ve güvenliğin sağlanması, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi gibi birçok hayati görevi mesai mefhumu gözetmeksizin üstlenmiş olan Emniyet Teşkilatımızın 176. Kuruluş Yıl Dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Yaklaşık iki asırdır, sabır ve cesaret göstererek halkımızın; huzurunu ve mutluluğunu, can ve mal güvenliğini sağlamayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü kanunlardan, desteğini de halktan alan, geçmişi şan ve şerefle dolu Emniyet Teşkilatımız; hem geleneksel değerler içinde toplumsal hukukun asli parçası, hem de çağdaş hukuk devletinin temel omurga yapılarından birisi olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle görevlerini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize şükranlarımı sunuyorum. Görevi başında bulunanlara ve emekli olanlara aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu yıllar diliyorum. Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatımızın Kuruluşunun 176. Yılını da tebrik ediyorum” dedi.