“ORMAN GELECEĞE BIRAKACAĞIMIZ EMANETİMİZDİR”

 
 
Belediye Başkanımız Ali Sülük, 21 – 26 Mart tarihleri arasında kutlanan Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
 
Belediye Başkanımız Ali Sülük, kutlama mesajında, Ormanların, bir milletin en önemli zenginlik kaynağı olduğunu belirterek, uzun bir süreç içerisinde oluşan ormanları korumak ve yeni orman alanları oluşturmak her vatandaşın görevi olduğunu söyledi.
 
Başkanımız; “Yeşili, ağacı ve ormanları korumak her bireyin görevidir. Ağaç ve ormanı korumak bir uygarlık meselesidir. Ormanın ve ağacın, aldığımız nefes kadar önemli olduğunu çocuklarımıza anlatmak başlıca görevlerimiz dâhilinde olmalıdır. Cennet vatanımızı süsleyen ve nefes almamızı sağlayan bu ormanlar Atalarımızdan, bizlere intikal eden bir miras gibi değerlendirilmemelidir; bizlere atalarımızdan kalan bir emanettir ve onu koruyup gelecek nesillere bırakmaktır görevimizdir diye düşünüyorum” dedi.
 

“KORUMAK İÇİN SEFERBER OLMALIYIZ”

Başkanımız açıklamasının devamında: “Ormanlar bir ülkenin doğal güzellik ve zenginlik kaynağıdır. Öte yandan kullandığımız araç ve gereçlerin çoğu ağaçlardan yapılır. Evimiz, önümüzdeki masa, oturduğumuz sandalye, elimizdeki kalem, defterimiz, yaktığımız odun hep ağaç ürünleridir. Ayrıca ağaçlar endüstrinin birçok kollarında, boya sanayinde, ilaç yapımında kullanılır. Geri dönüştürdüğünüz 1 ton kâğıt-karton atık ile 17 yetişkin ağacın kesilmesini önleyebilir, siz de yeşile ve doğaya sahip çıkabilirsiniz. Bize bu kadar yarar sağlayan, ülke ekonomisinde önemli yeri olan ormanları korumalıyız. Fidanlar dikip, yeni ormanlar yetiştirilmesine yardımcı olmalıyız” dedi.
 
 
Paylaş