İSKİLİP BELEDİYESİ
HaberlerHİZMETLER

EĞİTİME DESTEĞİMİZ SÜRÜYOR

Belediyemiz olarak Kapalı Spor tesisinde hazırladığımız parkurlarla, Polis Özel Harekât sınavına hazırlanan adaylara programlı ve profesyonel bir çalışma imkânı sunuyoruz.

 

Kapalı Spor tesisinde oluşturduğumuz parkurla, eğitime verdiğimiz desteği aralıksız olarak sürdürüyoruz. Bu kapsamda; Polis Özel Harekât (PÖH), Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) ve Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) yönelik hazırlık yapan adaylar için açtığımız ücretsiz hazırlık parkurumuz büyük ilgi görüyor. Hazırladığımız parkurlarla özel yetenek kurslarına, Polis Özel Harekât sınavına hazırlanan adaylara, programlı ve profesyonel bir çalışma imkânı sunuyoruz. Belediyemizin uzman eğitmeni tarafından kuvvet, dayanıklılık ve sürat egzersizlerine tabi tutulan adaylar korona virüs önlemleri altında girişlerde HES kodu, ateş ölçümü mesafe kurallarına uygun şekilde sınavlara gireceği parkurların birebir özelliklerini taşıyan engellerde antrenmanlarını gerçekleştiriyor.

“Gençlik geleceğimiz”

Sosyal belediyecilik ilkeleri gereği, ücretsiz olarak hizmete sunulan spor kursları ile gençlerin aile bütçelerine katkı sunmayı hedeflediklerini ifade eden Başkanımız Ali Sülük; ” Geleceğimiz olan, gençlerimizin mesleki hayallerinin gerçekleşmesine katkı sağlamak amacıyla bu kursları düzenliyoruz. Spora gönül veren ve bu sınavlara hazırlanan gençlerimiz, kurslarımıza yoğun ilgi gösteriyor bu da bizi mutlu ediyor. Geleceğimize yaptığımız yatırımları artırarak devam ettireceğiz. Sınavlara girecek tüm gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum” dedi.