AĞUSTOS AYI MECLİS OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Belediye meclisi Ağustos ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi.

   Belediye Meclisinin Ağustos ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Ali Sülük ve tüm meclis üyelerinin katılımları ile Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantı da bazı kararlar oy birliği ile alınırken bazı kararlar oy çokluğu ile alındı. Alınan bazı kararlar aşağıdaki gibidir.

  •  İlçemizde trafik yoğunluğunu azaltmak için sevkiyat için gelen tır, kamyon ve küçük kamyon gibi araçların Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 07.00 ile 18.00 arası şehir merkezlerine girişi Zabıta Müdürlüğünün müzekkeresi neticesinde meclis toplantısında görüşülerek oy çokluğu yasaklanmıştır.
  •  İlçemizdeki yerleşik esnafların işyerlerinin önündeki yaya kaldırımlarını, yaya kullanımı engellemeyecek şekilde 50 cm eninde malzeme konulmasına müsaade edilmesi Zabıta Müdürlüğünün müzekkeresi neticesinde görüşülerek oy çokluğu ile onaylanmıştır.
  •  Belediyemizde istihdam edilen memur, sözleşmeli personel, daimi işçi ve Belediye personel şirketinde çalışan personele sosyal yardım yapılmasını ve yapılacak yardımın miktarının belirlenmesi için, memur ve işçi sendikası ile görüşme yapılması ve yetkili sendika ile sözleşme yapılmak üzere Belediye Başkanı Ali Sülük’e yetki verilmesi Yazı İşleri Müdürlüğünün müzekkeresi neticesinde mecliste görüşülüp oy çokluğu ile sağlandı.
  •  Belediyemizde Teşkilat Yönetmeliği gereğince Muhtarlıklar İşleri Müdürlüğü kurulması, Yazı İşleri Müdürlüğünün müzekkeresi neticesinde mecliste görüşülüp oy çokluğu ile sağlandı.
Paylaş