İSKİLİP KADIN KÜLTÜR MERKEZİ YAPILIYOR

 

 

Mülkiyeti İskilip Belediyesine ait Ulaştepe Mahallesi sınırları içinde bulunan ve Kabalar Konağı olarak bilinen Tarihi İskilip evinin İskilip Kadın Kültürü Merkezi olarak yapımına başlanıyor.

Bu çerçevede 6 Mart 2018 Salı günü İskilip’e gelen Yeşilırmak Kalkınma Birliği, Birlik Müdürü Yasemin Çoban konakta incelemelerde bulundu. Çoban’a konaktaki incelemelerinde Belediye Başkanı Recep Çatma, İl Genel Meclisi ve Yeşilırmak Kalkınma Birliği üyesi Yusuf Kaya, Belediye Meclis Üyeleri Fatma Selvi ile Murat Önder eşlik etti.

Kabalar Konağının restorasyon uygulamalarını İl Özel İdaresi yapacak. İç mekânın mefruşat ve donanımını da Yeşilırmak Kalkınma Birliği karşılayacak. Kısa sürede tamamlanacak çalışmaların ardından Konak, hanımların hizmetine sunulacak.

Uzun zamandır Konağın Restorasyonu ve Kadın Kültür Merkezi olarak tanzimi için girişimlerde bulunan İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma Kültür merkezinin 2018 Yılı içinde tamamlanmasının hedeflendiğini belirterek “İncelemelerde bulunmak üzere İskilip’e gelen Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği, Birlik Müdürü Sayın Yasemin Çoban hanımefendiye, işin başından beri projeye destek veren Çorum Milletvekilimiz Sayın Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt hanımefendiye, bütün projelerimizde olduğu gibi bu projemizin hayata geçmesinde de her zaman yanımızda olan İl Başkanımız Sayın Mehmet Karadağ beye, ödeneğin çıkarılmasında çaba sarf eden İl Genel Meclis Başkanımız Sayın Halil İbrahim Kaya beye, projenin uygulamaya geçmesi için emek veren İl Genel Meclisi ve Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Üyesi Sayın Yusuf Kaya beye teşekkür ederim” dedi.

 

 

    

Paylaş