ŞEHİTLİKTE ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE RESTORASYON

  İskilip Belediyesince Birinci Dünya Savaşı, Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı ve çeşitli cepheler ile terörle mücadelede hayatını kaybeden İskilipli 754 şehidin mermer levhalar üzerinde adlarının, lakaplarının, şahadet ettiği cephelerin adının yazılı olduğu Şehitlik Anıtında kapsamlı bir yenileme ve restorasyon çalışması yürütülüyor.

Bu çerçevede; zaman içinde bozulmuş mermer levhalar İskilip Belediyesi  ekipleri ve İskilip Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile onarılarak isimler ile şehitlere ait bilgiler tekrar yazılıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yeşil alan ağaçlandırma ve park çalışmaları da eş zamanlı olarak yürütülüyor.

 

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI ŞEHİTLİK’TE GERÇEKLEŞECEK

 

Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Recep Çatma “Bu manevi mekânda şehitlerimizin aziz hatıralarına yakışır düzenlemeler yapıyoruz. İnşaallah bu yıl da 18 Mart Şehitleri Anma Günü programı burada gerçekleştirilecek. Çalışmalarımızı 18 Mart’a tamamlamak üzere yoğunlaştırdık.    Katkılarından dolayı İskilip Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç.Dr. Sayın Muammer Cengil’e, değerli öğretim görevlilerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

Paylaş